دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 | تاریخ ارسال: 1397/11/29 | 

رونمایی از سامانه توانبخشی شنیداری مجازی رونمایی از سامانه توانبخشی شنیداری مجازی

سامانه توانبخشی شنیداری مجازی

سامانه توانبخشی شنیداری مجازی (http://user.navayesh.ir) در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۷ توسط جناب آقای دکتر فرهادی ریاست مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی رونمایی گردید.
جزئیات این رونمایی به پیوست  ارسال می گردد.

آقای دکتر محمد فرهادی رئیس مرکز تحقیقات گوش، حلق و بینی و سرو گردن دانشگاه علوم پزشکی ایران و مسئول پروژه کاشت حلزون شنوایی کشوراز راه اندازی اولین سامانه توانبخشی شنیداری مجازی (نوایش) ویژه خانواده و کودک ناشنوای کاشت حلزون شنوایی شده خبر داد. ایشان  به سه دهه تلاش صورت گرفته در جهت بستر سازی و رایج کردن عمل کاشت حلزون شنوایی و توانبخشی شنیداری کودکان و بزرگسالان ناشنوا در سطح کشور و رساندن سطح کیفی و کمی این عمل به سطح کشورهای تراز اول دنیا در این زمینه اشاره کردند.


این اقدام در قالب کاربردی کردن تحقیقات در رساله های دکتری صورت گرفته است. سرکار خانم زهرا عباسیان نیک با هدایت و راهنمایی آقایان دکتر فرهادی، دکتر حسن زاده و دکتر افروز این کار را به سرانجام رساندند. زیرساخت، تولید محتوا و بررسی اثر بخشی این سامانه  با همکاری مرکز تقیقات گوش و حلق و بینی، مرکز کاشت حلزون شنوایی ایران و گروه روان شناسی و آموزش کودکان استثنایی دانشگاه تهران انجام شده است.
والدین کودکان ناشنوای کاشت حلزون شده با مراجعه به این سامانه خانواده محور از منابع آموزشی و توانبخشی سطح بندی شده به صورت چند رسانه­ای و در قالب برخط(آنلاین) و نا برخط( آفلاین) استفاده می کنند. در این شکل از برنامه توانبخشی شنیداری کودک به صورت ماهیانه توسط درمانگر ارزیابی و سطح برنامه مجازی تعیین می شود. بنابر این والدین نیازی به حضور هفتگی در مراکز توانبخشی شنیداری نخواهند داشت.
در گام بعدی انتظار می رود، فرایند تهیه محتوا و فراگیر سازی این سامانه در سطح کشور با حمایت مراکز مرتبط با کاشت حلزون شنوایی و توانبخشی شنیداری ناشنوایان، صورت گیرد.

 CAPTCHA
کلیدواژه ها: توانبخشی شنیداری مجازی |

دفعات مشاهده: 747 بار   |   دفعات چاپ: 139 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر